Analytik/IT specialista

Do Správy státních služeb vytvářejících důvěru, příspěvkové organizace Digitální a informační agentury, hledáme kolegu/kolegyni na pozici analytik/IT specialista. Budete se podílet se na rozvoji a provozu služeb certifikačních autorit a zajišťovat poskytování služeb Národní certifikační autority (NCA) v oblasti důvěryhodných služeb a správy registračních autorit

Více informací o pozici naleznete níže.

Přidejte se do našeho týmu a buďte jeho nedílnou součástí!

Kdo jsme a co děláme:

  • Jsme Správa státních služeb vytvářejících důvěru, příspěvková organizace Digitální a informační agentury
  • Poskytujeme služby Národní certifikační autority (NCA) podle zákona č. 297/2016 Sb., zákon o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce, a to výhradně pro vybrané subjekty státu a veřejné správy a jejich zaměstnance
  • Služba vytvářející důvěru spočívá ve vytváření, ověřování shody a ověřování platnosti elektronických podpisů, elektronických pečetí nebo elektronických časových razítek, služeb elektronického doporučeného doručování a certifikátů souvisejících s těmito službami, včetně provozu těchto služeb, vydávání certifikátů a jejich správě. Jednodušeji řečeno elektronický podpis, časové razítko, apod. Více zde https://www.narodni-ca.cz/

Co bude náplň Vaší práce:

  • Podílet se na rozvoji a provozu služeb certifikačních autorit a zajišťovat poskytování služeb Národní certifikační autority (NCA) v oblasti důvěryhodných služeb a správy registračních autorit
  • Zajišťovat služby registrační autority systému NCA v návaznosti na požadavky legislativy a potřeby koncových uživatelů

Hledáme osobnost, která:

  • Bude pracovat v týmu, který se zabývá zajištěním poskytováním důvěryhodných služeb, orientuje se v informačních technologiích, má chuť se podílet na rozvoji strategických témat eGovernmentu
  • Má minimálně středoškolské vzdělání, výhodou je vysokoškolské vzdělání a praxe v oboru IT, popřípadě v oboru certifikačních autorit/služeb vytvářejících důvěru
  • Výhodou je také mít přístup k utajovaným informacím stupně utajení „důvěrné“ v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů.

Nabízíme:

  • Dynamické a inovativní pracovní prostředí v Zelenči u Prahy
  • Flexibilní pracovní náplň
  • Ohodnocení ve 11. platové třídě s osobním ohodnocením – v závislosti na vzdělání a délce praxe nástupní plat až 40 tis. Kč měsíčně

Kam přihlášku zaslat

Kontaktní osobou pro zaslání Vašeho CV a motivačního dopisu je Mgr. Tereza Kochová, email: tereza.kochova@sssvd.gov.cz, tel.: +420 246 091 473.
Správa státních služeb vytvářejících důvěru, Na Vápence 915/14, 130 00 Praha 3.

Posuzovat budeme přihlášky zaslané prostřednictvím e-mailu či poštou. Následně vybrané uchazeče pozveme na pohovor podle domluvy.